Calendar

Jan
1
Tue
NYD Pursuit OD-Gareth Williams Assistant ODs-Shawn Barrett; Jen Williams; Gail Warburton; Anne Stewart; Harry Reed; Coxs-Mark Denison; John Andrews; Richard Woodward Rescue Assistants-Gary White; Hereward Hill ; Becky Woodward
Jan 1 @ 12:40 pm – 5:00 pm
Jan
6
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Louise Mckeand; Cathy Partington Coxs-Hereward Hill; Nik James; Christopher Williams Rescue Assistants-Bill Appleton; Stephen Ellis; Ken Lawrenson
Jan 6 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
9
Wed
Winter Workshop/Social – Rules Quiz Night
Jan 9 @ 6:30 pm – 9:30 pm
Jan
12
Sat
Junior Winter Regatta OD-Richard Catchpole Assistant ODs-Anton Fields; Ninian Bailey; Anne Stewart Coxs-John Bridgeman; Gary Coop; Hereward Hill; Rescue Assistants-Stephen Knowles; Gail Warburton; Christopher Wheeler
Jan 12 all-day
RYA Sail Measurement Course
Jan 12 all-day
Jan
13
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Neil Catto; Dawn Ratcliffe Coxs-Carrie Bridgeman; Chris Helsby; Hereward Hill; Rescue Assistants-Derek Hampson; Sean Ratcliffe; David Thompson
Jan 13 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
19
Sat
Tera Class Training
Jan 19 all-day
Jan
20
Sun
Tera Class Training
Jan 20 all-day
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Stuart Halman; Anna Siobhan Walsh Coxs-Michael Latham; Terence Oliver; Malcolm Waddington Rescue Assistants-Mark Atherton; Colin Belton; Olivia Cuthbert
Jan 20 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
26
Sat
Optmist Training
Jan 26 all-day
Topper Class Training
Jan 26 all-day
Jan
27
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Owen Griffith;John Peckham Coxs-John Bridgeman; Mike Barnes; Carrie Bridgeman; Rescue Assistants-Nick Holt; Nick Radesk; John Andrews;
Jan 27 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
30
Wed
Winter Workshop/Social – Marlow Ropes Rope Show
Jan 30 @ 6:30 pm – 9:30 pm
Feb
3
Sun
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Mark Graham; Daragh O’Malley Coxs-John Peckam; Clive Butler; Mark Denison Rescue Assistants-Chas Coghill; Sean Ratcliffe; Stephanie Wingeatt
Feb 3 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
10
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Janice Costain; Brian Sprague; Coxs-Martin Spencer; Philip Wishart; Hereward Hill Rescue Assistants-Bill Busby; Ken Lawrenson; Stephen Knowles ;
Feb 10 @ 11:30 am – 4:30 pm
Feb
17
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Mike Baldwin; Owen Griffith; Adrienne Yarwood Coxs-Hereward Hill; Alastair Baker; Thomas Brindley Rescue Assistants-Chris Bows; Dave Kelsall; Michael Yarwood
Feb 17 @ 11:30 am – 4:30 pm
Feb
20
Wed
Boat Maintenance Workshop 19:15
Feb 20 all-day
Winter Workshop/Social – Boat Maintenance and Care
Feb 20 @ 6:30 pm – 9:30 pm
Feb
21
Thu
Exec Committee
Feb 21 all-day
Feb
24
Sun
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin;Natasha De la Fuente ; Jan Nunn Coxs-Richard Catchpole; Gary Coop; Stephen Jackson Rescue Assistants-John Booth; Ken Lawrenson; Thomas Jackson
Feb 24 @ 11:30 am – 4:30 pm
Mar
2
Sat
Club Laser Training
Mar 2 all-day
Laser 4.7/Radial Training
Mar 2 all-day
Mar
3
Sun
Laser 4.7/Radial Training
Mar 3 all-day
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs-Craig Waddell; Andy Fox; Stuart Van den Hoek Coxs-Mike Barnes; Joe Hartigan; Rescue Assistants-Vacant; Tom Julian;
Mar 3 @ 11:30 am – 4:30 pm
Mar
9
Sat
RYA Topper Squad
Mar 9 all-day
Mar
10
Sun
RYA Topper Squad
Mar 10 all-day
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Neil Catto; Vacant Coxs-Martin Lea; Richard Woodward; Vacant Rescue Assistants-Robert Hunt; Gary White; Becky Woodward
Mar 10 @ 11:30 am – 4:30 pm
Mar
16
Sat
IOCA Optimist Training
Mar 16 all-day
RYA Optimist Squad
Mar 16 all-day
Mar
17
Sun
RYA Optimist Squad
Mar 17 all-day
Tipsy OD-Peter Baldwin Assistant ODs-Judith Baldwin; Vacant; Vacant Coxs-Vacant; Vacant Rescue Assistants-Gail Warburton; John Andrews; Vacant
Mar 17 @ 11:30 am – 5:00 pm
Mar
21
Thu
Exec Committee
Mar 21 all-day
Mar
22
Fri
Caravan Club
Mar 22 – Mar 25 all-day
Mar
23
Sat
RS400 Winters
Mar 23 all-day
Mar
24
Sun
Caravan Club
Mar 24 all-day
RS400 Winters
Mar 24 all-day
Mar
27
Wed
Starting Tactics Workshop 19:15
Mar 27 all-day
Winter Workshop/Social – Starting Tactics
Mar 27 @ 6:30 pm – 9:30 pm
Mar
29
Fri
DI Course
Mar 29 all-day
Mar
30
Sat
DI Course. RRO Course
Mar 30 all-day
Mar
31
Sun
DI Course. RRO Course
Mar 31 all-day
RNLI Open Trophy Day
Mar 31 all-day
Apr
5
Fri
Adult Start Sailing 18:30
Apr 5 all-day
Apr
6
Sat
Adult Start Sailing 09:30
Apr 6 all-day
Commodore’s Spring Welcome Social
Apr 6 all-day
Apr
7
Sun
DI Course
Apr 7 all-day
Apr
12
Fri
Junior- New Parent Introduction + Improver & Racing groups 19:00
Apr 12 all-day
Apr
13
Sat
Adult Start Sailing 09:30
Apr 13 all-day
Apr
14
Sun
Adult Start Sailing 09:30
Apr 14 all-day
Apr
18
Thu
Exec Committee
Apr 18 all-day
Apr
19
Fri
Adult Start Sailing 18:30
Apr 19 all-day
Apr
26
Fri
Junior- All Groups 19:00
Apr 26 all-day
Apr
27
Sat
Laser 4.7/Radial Training
Apr 27 all-day
Apr
28
Sun
Laser 4.7/Radial Training
Apr 28 all-day
May
3
Fri
Junior-All Groups Trophy Night 19:00
May 3 all-day
May
10
Fri
Junior- All Groups 19:00
May 10 all-day
May
11
Sat
RYA Adult Start Racing
May 11 all-day
May
12
Sun
RYA Adult Start Racing
May 12 all-day
May
16
Thu
Exec Committee
May 16 all-day
May
17
Fri
Junior- All Groups 19:00
May 17 all-day