Calendar

The Categories for each event show what catering is available each day

Oct
31
Sat
Autumn Saturday OD-David Southwell Assistant OD-Danielle Booali Cox-Alastair Baker Rescue Assistant-Iain Wilkinson
Oct 31 @ 2:00 pm – 4:30 pm
Nov
1
Sun
Autumn Sunday AM/Harry Budd Trophy Day OD-Owen Griffith Assistant ODs-Tania Busby; Sarah Davis Cox-Bill Busby Rescue Assistant-Greg Harding
Nov 1 @ 11:30 am – 4:30 pm
Nov
7
Sat
Laser Open OD: Richard Catchpole; AOD: Catherine Catchpole; Cox: Dave Exley; Neil Cartwright; Rescue Assistant: Jack Exley; Abi Southwell;
Nov 7 all-day
Nov
8
Sun
Guy Fawkes Pursuit OD-Howard Green Assistant ODs-Catherine Catchpole; Amy Green; Jayne Johnson; Coxs-John Andrews; Ian Ritchie; Richard Woodward Rescue Assistants-Steve Johnson; Gary White
Nov 8 @ 12:40 pm – 5:00 pm
Nov
14
Sat
RS400 Open OD: Garaeth Williams; AOD: Jennifer Williams; Cox: Howard Green; Ian Mercer; Rescue Assistant: Paul Heath; Steven Gerrard;
Nov 14 all-day
Nov
15
Sun
Revett OD-Cathy Partington Assistant ODs-Mark Lunn; Gail Warburton Coxs-Mike Barnes; Joe Hartigan Rescue Assistant-David Parkman; Carrie Bridgeman;
Nov 15 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Nov
21
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Nov 21 all-day
Nov
22
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Nov 22 all-day
Revett OD-Alan Catto; Nik James; Assistant OD-Neil Catto Coxs-Stuart Belfield; Lewis Coop Rescue Assistants-Ken Lawrenson; Harvey Leigh
Nov 22 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Nov
29
Sun
Revett OD-Richard Catchpole Assistant ODs-Steven Blackburn; Gail Warburton Coxs-Gary Coop; Mark Hardy Rescue Assistants-Chris Taylor; Anthony Yates
Nov 29 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Dec
5
Sat
RYA Laser 4.7 Squad Training
Dec 5 – Dec 6 all-day
Christmas Party & Prizegiving
Dec 5 @ 7:00 pm – 11:45 pm
Dec
6
Sun
Revett OD-Stuart Halman Assistant ODs-Anna Walsh; Gail Warburton Coxs-John Bridgeman; Nik James Rescue Assistants-Eloise Clapson McBride; Nigel Hall
Dec 6 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Dec
12
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Dec 12 all-day
Dec
13
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Dec 13 all-day
Revett OD-Martin Tubb Assistant ODs-Tom Julian; Ewan Kirkbride Coxs-Oliver Blackburn; Vince Hussey Rescue Assistants-Alan Lowe; Sean Ratcliffe
Dec 13 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Dec
20
Sun
Children’s Christmas Party
Dec 20 all-day
Jan
1
Fri
New Year’s Day Pursuit OD-Gareth Williams Assistant ODs-Catherine Catchpole; Lindsay Welfare; Jennifer Williams Coxs-Stuart Belfield; Lewis Coop; vacant Rescue Assistants-vacant; vacant; vacant
Jan 1 @ 12:40 pm – 5:00 pm
Jan
2
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Jan 2 all-day
Jan
3
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Jan 3 all-day
Tipsy OD-Richard Catchpole; Natasha De la Fuente Assistant ODs-Christopher Cole; Sarah Tomlins Coxs-Gary Coop; Ben Latham; Michael Latham Rescue Assistants-Jonny Latham; Harry Tomlins; Jack Tomlins
Jan 3 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
9
Sat
Junior Winter Regatta
Jan 9 all-day
Jan
10
Sun
Tipsy OD-Martin Spencer; Martin Tubb Assistant ODs-Louise Mckeand; Julia West Coxs-Chris Helsby; Hereward Hill; Stephen Roberts Rescue Assistants-Adam Consterdine; Ken Lawrenson; Nigel Hall
Jan 10 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
16
Sat
Tera Class Training
Jan 16 – Jan 17 all-day
Jan
17
Sun
Tipsy OD-Mark Dingsdale Assistant ODs-Vanessa Evans; Jan Nunn; Adrienne Yarwood Coxs-Carrie Bridgeman; Courtney Yarwood; Michael Yarwood Rescue Assistants-Darryl Bedford; Paul Bedford; Jade Yarwood
Jan 17 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
24
Sun
Tipsy OD-Owen Griffith Assistant ODs-Nick Turpin; Stuart Van den Hoek; Craig Waddell Coxs-Joe Hartigan; Tom Welz; James Williams Rescue Assistants-Ken Lawrenson; Tammy Welz; Gemma Saunders
Jan 24 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
30
Sat
RYA Optimist Squad Training
Jan 30 – Jan 31 all-day
Jan
31
Sun
Tipsy OD-Neil Skellam Assistant ODs-Kate Lamb; Julian Mecklenburgh; Melanie Skellam Coxs-Malcolm Waddington; Philip Wishart; vacant Rescue Assistants-Chris Bows; Marcus Lamb; vacant
Jan 31 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
6
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Feb 6 all-day
Feb
7
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Feb 7 all-day
Tipsy OD-Stuart Halman Assistant ODs-Anna Walsh; Lindsay Welfare Coxs-Ty Burrows; Hereward Hill; vacant Rescue Assistants-Ken Lawrenson; vacant; vacant
Feb 7 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
13
Sat
Tera Class Training
Feb 13 – Feb 14 all-day
Feb
14
Sun
Tipsy OD-Mark Cuthbert Assistant ODs-Kim Cant; Shepherd Tracey; Vacant Coxs-Hereward Hill; Martyn Catlow; vacant Rescue Assistants-Alan Burton-Roberts; Adam Catlow; vacant
Feb 14 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
20
Sat
RYA Feva Squad Training
Feb 20 – Feb 21 all-day
Feb
21
Sun
Tipsy OD-Caroline Exley Assistant ODs-John Flatley; Ewan Kirkbride; Will Welfare Coxs-Mike Barnes; Hereward Hill; vacant Rescue Assistants-John Booth; vacant; vacant
Feb 21 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
27
Sat
ASF Feva Training
Feb 27 all-day
Feb
28
Sun
ASF Feva Training
Feb 28 all-day
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs-Stephen Dawson; Tammy Welz Coxs-Andrew Dawson; Andrew Roberts; Christopher Williams Rescue Assistants-Liz Watton; vacant; vacant
Feb 28 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Mar
7
Sun
Tipsy OD-Alan Catto Assistant ODs-Vacant; Lindsay Welfare Coxs-Alastair Baker; Nik James; Philip Wishart Rescue Assistants-Colin Belton; Aidan Upton; Vacant
Mar 7 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Mar
13
Sat
ASF Feva Training
Mar 13 all-day
Mar
14
Sun
ASF Feva Training
Mar 14 all-day
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs- vacant; vacant Coxs-James Hawdale; vacant; vacant Rescue Assistants- vacant; vacant; vacant
Mar 14 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Apr
24
Sat
RYA Topper Squad Training
Apr 24 – Apr 25 all-day