Calendar

The Categories for each event show what catering is available each day

Dec
5
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Dec 5 – Dec 6 all-day
Dec
6
Sun
Revett OD-Stuart Halman Assistant ODs-Anna Walsh; Coxs-John Bridgeman; Nik James Rescue Assistants-Eloise Clapson McBride; Nigel Hall
Dec 6 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Dec
12
Sat
Laser Race Day OD- Richard Catchpole; AOD Catherine Catchpole; Cox: Dave Exley; Neil Cartright; Rescue Assistant – Jack/ Charlie Exley; Abi Southwell;
Dec 12 @ 10:30 am – 4:00 pm
Dec
13
Sun
Revett OD-Cathy Partington; Assistant ODs-Mark Lunn; Coxs-Oliver Blackburn; Vince Hussey Rescue Assistants-Alan Lowe; Sean Ratcliffe
Dec 13 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Dec
19
Sat
RS400 Race Day OD: Gareth Williams; AOD: Jennifer Williams; Cox: Howard Green; Ian Mercer; Rescue Assistant: Paul Heath; Stephen Gerrard;
Dec 19 @ 10:30 am – 4:00 pm
Dec
20
Sun
Revett Races 5 & 6 OD: Alan Catto; AOD: Mike Baldwin; Cox: Stuart Belfield; Lewis Coop; Rescue Assistant: Harvey Leigh; Ken Lawrenson;
Dec 20 @ 12:30 pm – 4:00 pm
Jan
1
Fri
New Year’s Day Pursuit OD-Gareth Williams Assistant ODs-Catherine Catchpole; Lindsay Welfare; Jennifer Williams Coxs-Stuart Belfield; Lewis Coop; vacant Rescue Assistants-vacant; vacant; vacant
Jan 1 @ 12:40 pm – 5:00 pm
Jan
2
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Jan 2 all-day
Jan
3
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Jan 3 all-day
Tipsy OD-Richard Catchpole; Natasha De la Fuente Assistant Coxs-Gary Coop; Ben Latham; Michael Latham Rescue Assistants-Jonny Latham; Harry Tomlins; Jack Tomlins
Jan 3 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
9
Sat
Junior Winter Regatta
Jan 9 all-day
Jan
10
Sun
Tipsy OD-Martin Spencer; Assistant ODs-Louise Mckeand; Coxs-Chris Helsby; Hereward Hill; Stephen Roberts Rescue Assistants-Adam Consterdine; Ken Lawrenson; Nigel Hall
Jan 10 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
16
Sat
Tera Class Training
Jan 16 – Jan 17 all-day
Jan
17
Sun
Tipsy OD-Mark Dingsdale Assistant ODs-Vanessa Evans; Coxs-Carrie Bridgeman; Courtney Yarwood; Michael Yarwood Rescue Assistants-Darryl Bedford; Paul Bedford; Jade Yarwood
Jan 17 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
24
Sun
Tipsy OD-Owen Griffith Assistant ODs-Nick Turpin; Coxs-Joe Hartigan; Tom Welz; James Williams Rescue Assistants-Ken Lawrenson; Tammy Welz; Gemma Saunders
Jan 24 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Jan
30
Sat
RYA Optimist Squad Training
Jan 30 – Jan 31 all-day
Jan
31
Sun
Tipsy OD-Neil Skellam Assistant ODs- Melanie Skellam Coxs-Malcolm Waddington; Philip Wishart; vacant Rescue Assistants-Chris Bows; Marcus Lamb; vacant
Jan 31 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
6
Sat
ASF/UKLA Laser Training
Feb 6 all-day
Feb
7
Sun
ASF/UKLA Laser Training
Feb 7 all-day
Tipsy OD-Stuart Halman Assistant ODs-Anna Walsh; Coxs-Ty Burrows; Hereward Hill; vacant Rescue Assistants-Ken Lawrenson; vacant; vacant
Feb 7 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
13
Sat
Tera Class Training
Feb 13 – Feb 14 all-day
Feb
14
Sun
Tipsy OD-Martin Tubb Assistant ODs-Kim Cant; Coxs-Hereward Hill; Martyn Catlow; vacant Rescue Assistants-Alan Burton-Roberts; Adam Catlow; vacant
Feb 14 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
20
Sat
RYA Feva Squad Training
Feb 20 – Feb 21 all-day
Feb
21
Sun
Tipsy OD-Caroline Exley Assistant ODs-John Flatley; Coxs-Mike Barnes; Hereward Hill; vacant Rescue Assistants-John Booth;Stuart Van den Hoek ; vacant
Feb 21 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Feb
27
Sat
ASF Feva Training
Feb 27 all-day
Feb
28
Sun
ASF Feva Training
Feb 28 all-day
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs-Stephen Dawson; Coxs-Andrew Dawson; Andrew Roberts; Christopher Williams Rescue Assistants-Liz Watton; vacant; vacant
Feb 28 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Mar
7
Sun
Tipsy OD-Alan Catto Assistant ODs- Lindsay Welfare Coxs-Alastair Baker; Nik James; Philip Wishart Rescue Assistants-Colin Belton; Aidan Upton; Vacant
Mar 7 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Mar
13
Sat
ASF Feva Training
Mar 13 all-day
Mar
14
Sun
ASF Feva Training
Mar 14 all-day
Tipsy OD-Mike Baldwin Assistant ODs- Mark Cuthbert; Coxs-James Hawdale; vacant; vacant Rescue Assistants- vacant; vacant; vacant
Mar 14 @ 12:00 pm – 5:00 pm
Apr
24
Sat
RYA Topper Squad Training
Apr 24 – Apr 25 all-day